دکتر میترا مولائی نژاد

متخصص سلامت جنسی و باروری


تغییر نشانی مطب

تشکیل پرونده واژِینیسمو

فراخوان واژینیسموس

سوالات پزشکی کاربران

نقل مطالب در سایتهای دیگ

مشاوره آنلاین

درمان واژینیسموس

گالری عکس

درسنامه اختلالات جنسی وی

در جلسات سکس تراپی چه می گذرد؟

سکس تراپی نوعی از مشاوره است که قصد دارد به افراد و زوجها برای حل مشکلات جنسیشان مانند اضطراب عملکردی و یا مشکلات ارتباطی کمک کند. مراجعین معمولا در دفتر یا مطب درمانگر ملاقات می کنند . برخی افراد ترجیح میدهند به تنهایی مراجعه کنند و بعضی همسرشان را همراهی می کنند.
🔸تعداد و فاصله جلسات معمولا وابسته به مراجع و مشکلاتی است که نیاز به درمان دارد. این که مراجع موقع ملاقات سکس تراپیست احساس اضطراب بکند طبیعی است بویژه در جلسه اول.
🔸 بسیاری از مردم برای صحبت در مورد رابطه جنسیشان با دیگران مشکل دارند و موقع صحبت در این مورد با یک غریبه احساس دستپاچگی می کنند. اما اغلب سکس تراپیستها این مساله را تشخیص می دهند و سعی می کنند به مراجع کمک کنند تا احساس راحتی بیشتری بکند اغلب مصاحبه را با سوالاتی در مورد سلامت عمومی مراجع شروع می کنند و سپس پرسشهایی در ورد زمینه های جنسی، آموزش جنسی، باورها در مورد رابطه جنسی، و نگرانی های خاص مراجع می پرسند. این نکته بسیار مهم است که بدانید جلسات سکس تراپی حاوی تماسهای بدنی، و نیز یا آزمون عملکرد جنسی در حضور سکس تراپیست نیست.
🔸بنابراین مراجعینی که در مورد هر کدام از جنبه های درمان ،نگرانیهایی دارند باید این موارد را براحتی با درمانگرشان مطرح کنند .
🔸 سکس تراپیستها معمولا تمرینهایی را برای مراجع تعیین می کنند که در برگیرنده فعالیتهای خاصی است که از مراجع انتظار میرود در منزل و در حریم خصوصی خودش انجام بدهد . این تمرینها ممکن است شامل موارد زیر باشد:
🔘تمرینها و تجربه ها : زوجهایی که در بحران روابط جنسی به سر میبرند ممکن است فعالیتهای متفاوتی را به توصیه درمانگر انجام بدهند مثلا ایفای نقش، معرفی بعضی از ابزارها و روشها برای انجام تمرین و داروها برای افزایش تمایل جنسی، بعضی از زوجها ممکن است نیازمند تغییر روشهای معمول و پوزیشنهایشان باشند بویژه وقتی یکی از زوجها دچار مشکلات مربوط به سلامت عمومی است و لازم است برخی تغییرها در روابط جنسی زوج در نظر گرفته شود.
🔘 تمرینهای تمرکز لذت( SENSATE FOCUS) این تکنیک برای زوجها طراحی شده تا همزمان با کاهش اضطراب، اعتماد و صمیمیت بیشتری بیشتری با هم پیدا کنند . زوجها در طی سه مرحله به تدریج پیش میروند: تماسهای غیر جنسی، پیشرفت به سمت تماس نواحی جنسی، و معمولا پایان تمرینها به سمت دخول واژینال.
🔘آموزشها: گاهی مراجعان در طی سالهای رشدشان آموزشهای کافی جنسی دریافت نکرده اند در نتیجه از آناتومی و عملکرد بدن خودشان در طی رابطه جنسی آگاهی کافی ندارند. درمانگران جنسی ممکن است کتابها و یا وب سایتهایی را به افراد معرفی کنند تا افراد اطلاعات صحیحی را در این مورد دریافت کنند. سکس تراپیستها همچنین می توانند به مراجعانشان پیشنهاد دهند تا خود را در آیینه تماشا کنند تا در مورد بدن خودشان آگاهی بیشتری پیدا کنند.
🔘 روشها و مهارتهای ارتباطی : مراجعین ممکن است تمرینهایی را در مورد نحوه و چگونگی ارتباط عاطفی و جنسی در روابط زوجیشان دریافت کنند. موفقیت در سکس تراپی اغلب به این وابسته است که چقدر مراجعین به فرایند درمان متعهد و پیگیر هستند
🔸اگر مراجعان چه بصورت فردی و چه بصورت زوجی، مشتاق به پیگیری تلاشها باشند، می توانند به اهدافشان در زمینه عملکرد بهتر جنسی برسند.


آدرس مطب : 1
تلفن : 88305686 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
عملکرد جنسی زنان مبتلا بپیامهای کاربرانAbout Websiteسایتهای دیگرمشاوره تخصصی بهداشت باروپیج اینستا گراممطالب و مقالاترزرو نوبت آنلاین یوروهلثمطالب غیر پزشکیواژه نامه باروریمعرفی وب سایتبهداشت جنسیچه موقع به سکس تراپیست مربارداری و زایماننرم افزار اندرویدی سلامتببماریهای زنان و درمانوسایل و داروهای کمکی نعوتنظیم خانواده و پیشگیری پریاپیسم یا نعوظ طول کشیتوصیه های بهداشتی در بارآیا بیش فعالی جنسی یک اختخانواده و سلامتارگاسم خشک چیست؟دکتری تخصصی بهداشت باروربیوگرافیداروهای رایجدارویی برای انزال دیررس صفحه اصلیدر جلسات سکس تراپی چه می سوالات پزشکی