دکتر میترا مولائی نژاد

متخصص سلامت جنسی و باروری


تغییر نشانی مطب

تشکیل پرونده واژِینیسمو

فراخوان واژینیسموس

سوالات پزشکی کاربران

نقل مطالب در سایتهای دیگ

مشاوره آنلاین

درمان واژینیسموس

گالری عکس

درسنامه اختلالات جنسی وی

پروتز آلت چیست؟

ایمپلنت آلت تناسلی که گاهی پروتز آلت تناسلی نیز نامیده می‌شود، وسیله‌ای است که با جراحی در آلت تناسلی قرار داده می‌شود و به مردان مبتلا به اختلال نعوظ (ED) اجازه می‌دهد تا نعوظی مناسب برای مقاربت داشته باشند. در حالی که پروتزها معمولاً در بین مردان و همسرانشان با رضایت بالایی همراه هستند. کاشت ایمپلنت آلت تناسلی یک تصمیم بزرگ است.

برخلاف سایر درمان هایED، ایمپلنت ها نیاز به جراحی دارند. بافت اسفنجی که معمولاً در حین نعوظ پر از خون می شود (اجسام غاری -corpora cavernosum) برداشته می شود و با دو سیلندر جایگزین می شود که می توانند در صورت نیاز برای نعوظ باد یا تخلیه شوند. (گاهی اوقات به جای آن از میله های چکش خوار استفاده می شود.)مهم است که بدانید ایمپلنت آلت تناسلی دائمی است. رویه را نمی توان معکوس کرد.

کاشت ایمپلنت آلت تناسلی معمولاً آخرین راه حل در هنگام درمانEDدر نظر گرفته می شود. البته قدم های متعددی برای رسیدن به این نوع درمان وجود دارد و مردان باید ابتدا درمان های غیرجراحی مانند داروهای خوراکی مانند سیلدنافیل، خود تزریقی با داروهای داخل کورپورا( با راهنمایی ارولوژیست) و دستگاه های نعوظ وکیوم را امتحان کنند.

متأسفانه، این درمان ها برای هر مردی مؤثر یا مناسب نیستند. برای مثال، مردانی که داروهای حاوی نیترات را مصرف می‌کنند، نمی‌توانند قرص‌هایEDمصرف کنند. همه ی مردان نیز ممکن است قادر به انجام خود-تزریقی داخل اجسام غاری با داروهایی مانند الپروستادیل نباشند.

خبر خوب این است که ایمپلنت آلت تناسلی به طور کلی میزان موفقیت بالایی دارد. بسیاری از مردان متوجه می شوند که احساس جنسی، ارگاسم و انزال درست مانند قبل از کاشت ایمپلنت اتفاق می افتد.

مردانی که به فکر کاشت ایمپلنت هستند باید تصمیم خود را با اورولوژیست و همسر خود در میان بگذارند. در حالی که ایمپلنت ها برای اکثر مردان به خوبی کار می کنند، معایبی نیز وجود دارد، مانند خطر عفونت یا عملکرد نادرست. در برخی موارد، آلت تناسلی پس از جراحی کوتاهتر می شود، اما این عارضه همیشه قابل توجه نیست. دانستن مزایا و معایب می تواند به مردان کمک کند تا انتظارات واقع بینانه داشته باشند.


آدرس مطب : 1
تلفن : 88305686 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
توصیه های بهداشتی در بارپریاپیسم یا نعوظ طول کشیخانواده و سلامتآیا بیش فعالی جنسی یک اختدکتری تخصصی بهداشت بارورارگاسم خشک چیست؟داروهای رایجبیوگرافیدارویی برای انزال دیررس صفحه اصلیدر جلسات سکس تراپی چه می سوالات پزشکیعملکرد جنسی زنان مبتلا بپیامهای کاربرانAbout Websiteسایتهای دیگرمشاوره تخصصی بهداشت باروپیج اینستا گراممطالب و مقالاترزرو نوبت آنلاین یوروهلثمطالب غیر پزشکیواژه نامه باروریبهداشت جنسیمعرفی وب سایتبارداری و زایمانچه موقع به سکس تراپیست مرببماریهای زنان و درماننرم افزار اندرویدی سلامتتنظیم خانواده و پیشگیری وسایل و داروهای کمکی نعو