دکتر میترا مولائی نژاد

متخصص سلامت جنسی و باروری


تغییر نشانی مطب

تشکیل پرونده واژِینیسمو

فراخوان واژینیسموس

سوالات پزشکی کاربران

نقل مطالب در سایتهای دیگ

مشاوره آنلاین

درمان واژینیسموس

گالری عکس

درسنامه اختلالات جنسی وی

هفده سوال رایج در مورد بارداری و پیشگیری از بارداری

بسیاری از کاربران سایت، سوالهایی را می پرسند که مربوط به استفادهغلط از روشهای پیشگیری از بارداری و یا عقاید رایج در مورد این روشهاست که اغلب آنها اشتباه است اما به حدی متداول است که باعث نگرانی اغلب کاربران می شود. این سوالات ،شایعترین سوالاتی هستند که در سایت در این مورد مطرح می شوند. امیدوارم با مطالعه این بخش توسط کاربران از حجم انبوه سوالهای تکراری در این موارد کاسته شود.

1-سلام ،من 25 سالمه و حدود 2 و نیم ساله که ازدواج کردیم ولی فعلا قصد بارداری ندارم اما اطرافیان به من می گویند که جلوگیری طولانی مدت باعث نازایی میشود و این مرا نگران می کند به نظر شما مشکلی به وجود می اید ممنون میشم راهنمایی کنید.
کاربر گرامی پیشگیری از بارداری با روشهایی مانند کاندوم و قرصهای پیشگیری از بارداری که اثار طولانی مدتی در توقف تخمک گذاری ندارند. و یا استفاده از روش طبیعی یا پرهیز هیچکدام مانع بارداری شما در اینده نخواهد شد. ولی موضوع مهم این است که بسیاری از زوجها تا وقتی از روشهای پیشگیری از بارداری استفاده می کنند .در واقع ظرفیت باروری خود را امتحان نکرده اند. بنابراین پس از قطع روش و اقدام برای بارداری با وجود تلاش متوجه می شوند که بارور نمی شوند و اطرافیان و خودشان عدم باروری را به استفاده طولانی مدت از یک روش پیشگیری از بارداری نسبت می دهند.

در حالی که اگر خانمهاپیش از استفاده از روش پیشگیری از بارداری از سلامت باروری خود با بررسی تخمک گذاری و منظم بودن پریودها- و نیز شکل نرمال بخشهای داخلی سیستم باروری مانند رحم و لوله ها مطمئن شده و در طی این مدت از بروز و مزمن شدن هر عفونت سیستم باروری پیشگیری کرده و انها را درمان کنند. و اقایان نیز از توانایی نعوظ- انزال و کیفیت مناسب مایع منی با یک ازمایش اسپرماتوگرام مطمئن شوند می توانند با خیال راحت تا مدتی که می خواهند از روشهای کم خطر پیشگیری از بارداری مانند قرصها و کاندوم با توجه به شرایطشان استفاده کنند.

به خاطر داشته باشید بهترین زمان برای باروری برای خانمها 20 تا 35 سالگی است. پس از این مدت ذخایر تخمدانی به تدریج کاهش خواهد یافت و احتمال بروز برخی بیماریهای ژنتیکی در جنین و نیز بروز عوارض بارداری در مادر نیز افزایش می یابد.

2-سلام خسته نباشید می خواستم بپرسم بسته دوم قرص جلوگیری تموم شده الان می تونم با خیال راحت بدون ترس از بارداری و روش کمکی دیگر با همسرم نزدیکی داشته باشم؟
کاربر گرامی، اثر قرصهای پیشگیری از بارداری پس از یک دوره مصرف در ماه بعد قابل اعتماد است.

3-با سلام من و همسرم باهم نزدیکی داشتیم و بعد از اون من عادت ماهانه شدم . آیا بازم امکان داره که من باردار باشم؟
کاربر گرامی، در صورتی که پس از امیزش پریود شده اید دیگر خطر بارداری در آ ن سیکل گذشته است. ولی در دور بعد در صورتی که مایل به بارداری نیستید باید از یک روش پیشگیری مطمئن استفاده کنید.

4-ایا امکان بارداری با وجود سالم بودن پرده بکارت وجود دارد؟
کاربر گرامی، باکره بودن مانعی برای بارداری نیست. در صورت برقراری رابطه زناشویی بدون پیشگیری در صورتی که تمایلی به بارد اری ندارید، حتما از یکی از زوشهای اورژانس استفاده کنید.

5- ایا ممکن است که با وجود پریود شدن باردار باشم. بعضی ها می گویند من با وجود پریود شدن باردار بوده ام؟ من هم می ترسم با وجود پریود شدن باردار باشم؟
کاربر گرامی ، این احتمال بسیار کم است. در برخی از خانمهای چندزا دوره هایی از خونریزی در اوایل بارداری نیز گاهی اتفاق می افتد که معمولا کیفیت پریود را ندارد در مورد شما و هر خانمی که از به صورت منظم پریود می شوید و کیفیت پریودتان نیز شمابه دفعات قبل بئده است این احتمال تقریبا نزدیک به صفر است در صورت شک به بارداری در زمان تعویق پریود بهترین کار انجام آزمایش خون بارداری است.

6- بهترین زمان برای انجام آزمایش بارداری پس از امیزش چه زمانی است؟ من روز پس از نزدیکی از بی بی چک استفاده کردم منفی بود؟
کاربر گرامی بهترین زمان برای انجام آزمایش خون بارداری حداقل 10 روز پس از آمیزش است.. بی بی جک تست غیر دقیق است . فقط در زمان تقریبی پریود بعدی می تواند با اطمینان نه چندان بالایی( عملا حدود 15 درصد) بارداری را تاییدیا رد کند.

7- در دور اول مصرف قرصهای پیشگیری از بارداری یک بار امیزش بدون پیشگیری داشته ام ایا امکان بارداری وجود دارد؟
کاربر گرامی، اثر پیشگیری از بارداری قرصهای پیشگیری از بارداری در دور اول مصرف قرصها چندان قابل اعتماد نیست برخی منابع این عدم دقت را منحصر به یک کفته اول مصرف قرص می دانند با اینحال استفاده از یک روش کمکی در دور اول مصرف قرصها پیشنهاد می شود. در صورتی که به بارداری شک دارید در صورت تعویق پریودتان در این دوره آزمایش بارداری بدهید.

8- برای تعیین زمان تخمک گذاری از چه روشی استفاده کنم آيادرصورتي كه سيكلي بدون تخمك گذاري باشدبازهم تغييرترشحات ازرقيق به سفيده تخم مرغي ايجادميشود؟
با ترشح هورمون پروژسترون پس از تخمکگذاری تغییراتی در کیفیت ترشحات به شکل سفیده تخم مرغ ایجاد می شود. این مطلب در سایت بخش روشهای تعیین جنسیت جنین نیز آمده است . در سیکلهای بدون تخمک گذاری ممکن است این تغییرات رخ ندهد. به خاطر داشته باشید با اقدام برای بارداری این ترشحات تغییر قابل ملاحظه ای نمی کنند بنابراین نمی توان از تغییر ظاهر آن به بارداری پی برد.

9-آيادرست است که بعد ازنزديكي جهت بارداري دريك ماه هورمونها به هم ميريزد؟؟ حتي Tsh?
کاربر گرامی، بی نظمی هورمونی همزمان با اقدام برای بارداری مساله اثبات شده ای نیست گرچه به صورت تجربی در خانمهایی که برای بارداری اقدام می کنند درجاتی از بی نظمی پریود مشاهده می شود.

10-دوره هايم28تا32روزه است.پيشنهادمي فرماييدازچه روز تا چه روزي اقدام برای بارداری داشته باشم؟؟ فعلا9،12،14،16،18دوره ام رااقدام داشتم.نمي دانم تا كي ادامه دهم؟؟
کاربر گرامی، با توجه به طول سیکلتان بهترین روش استفاده از تست ال اچ یا تست تخمکگذاری است که در واژه نامه باروری روش استفاده از آن آمده است. در این صورت معمولا از روز 12 سیکل به بعد می توانید از این تست استفاده کنید و پس از مثبت شدن تست در روز بعد برای بارداری اقدام کنید. پیسنهاد می شود حداقل فاصله بین آمیزش برای بچه دار شدن 36 ساعت یکبار باشد.

11-.من یکی دو روز مونده به پریودم بعد از رابطه با همسرم بخاطر احتمال ورود منی بلافاصله 4قرص ال دی و 12ساعت بعد هم4تا دیگه خوردم .میخواستم بدونم پریودم حداکثر چند روزعقب میفته؟و اگه تا چند وقت پریود نشم باید تست بدم؟ من بار اول بود که از این قرصها استفاده می کردم.
کاربر گرامی، یک هفته تا 10 روز پس از اخرین قرص ال دی معمولا پریود می شوید اگر پس از این مدت پریود نشدید. باید ازمایش خون بارداری بدهید

12- چند سوال داشتم که خواهش می کنم سریع و لطفا کامل جواب دهید.در صورت ضرورت در به تاخیر انداختن پریود به شیوه ی مصرف قرص،جلو انداختن پریود برای بدن کمتر ضرر دارد یا عقب انداختن پریود؟اگر من بخواهم 2 هفته پریودم را جلو بیاندازم باید از چه قرصی که کمتر عارضه داشته باشد،با چه مقدار و برای چه مدت استفاده کنم؟بعد از اینکه پریودم با تاخیر انجام شد،از ماه های بعدی پریودهای منظم 28 روزه که قبلا داشتم انجام می شود یا بی نظمی در پریودهایم رخ می دهد؟این کار در باردار شدنم اشکالی ایجاد نمی کند؟.
کاربر گرامی 1-در مورد جلو انداختن پریود تضمین زیادی برای پریود نشدن در موعد مقرر نیست. ولی در روش به تاخیر انداختن اطمینان بیشتری وجود دارد.2- هر دو روش با توجه به اینکه مستلزم استفاده از هورمون با مقادیر بیشتر است می توانند برای بدن مضر باشند بنابراین ابتدا باید مشخص شود که شما شرایط استفاده از قرصهای پیشگیری از بارداری را دارید. عوارض مصرف قرصها با این روش تشدید می شوند مثلا احتمال بروز لخته های خونی- ترومبوز و سکته ها افزایش می یابند. 2- می توانید از قرصهایی با ترکیبی مشابه ال دی در سیکل قبل از سفراستفاده کرده و تا زمان پایان سفر حتی در زمان احتمالی پریود بسته بعدی را بدون قطع بخورید و پس ازبازگشت قرصها را قطع کنید.

3-معمولا 1 هفته تا 10 روز پس از قطغ قرص خونریزی خواهید داشت و در سیکل بعد درجاتی از بی نظمی پریود را تجربه خواهید کرد. که تا 1-2 سیکل طول می کشد. اثار طولانی مدت بر باروری فرد با این روش گزارش نشده ولی این روش حداکثر برای یک نوبت در سال و ان هم پس از کنترل تمام شرایط مصرف قرص باید انجام شود.

13-خانم دکتر بعضیها به من می گویند استفاده از کاندوم باعث کم میلی شوهرم می شود. خودم هم احساس می کنم میل همسرم برای امیزش کم شده نمی دانم علتش چی هست؟ایا استفاده از کاندوم ویا قرصهای پیشگیری از بارداری به مدت طولانی باعث خشک شدن ویا تنبلی رحم می شود؟- آيا استفاده زياد از كاندوم باعث تنبلي رحم براي بارداري مي شود يا خير؟
کاربر گرامی، برخی از مردان استفاده از کاندوم به دلیل کاهش حس در طی آمیزش، ترجیح نمی دهند با این حال انواع مختلف کاندومها برای لذت بیشتر وجود دارد که برخی از انها می تواند برای درمان انزال زودرس نیز تاحدودی موثر باشد. گذشته از آن، علت کاهش میل در مردان می تواند مشکلات ارتباطی با همسر و یا مشکلات روانی مانند افسردگی باشد. گاهی کاهش هورمون تستوسترون و یا داروهای مورد استفاده نیز با میل جنسی تداخل دارند. بررسی ابتدایی توسط یک روانپزشک و یا ارولوژیست قابل انجام است.

2- خیر رحم اصلا تنبل نمی شود چون یک عضو ماهیچه ای است که کار خاصی جز نگهداری جنین انجام نمی دهد . تخمدانها گاهی به صورت منظم تخمک گذاری نمی کنند که به این وضعیت تنبلی تخمدان نیز گفته می شود و هیچ ارتباطی با روش پیشگیری مانند کاندوم ندارد.

14-سلام من با همسرم رابطه داشتم اما دخول نداشتیم شک دارم .اما قرص LD مصرف کردم به روش اورژانسی اما اشتباها به جای 4 قرص 2 قرص 1 ساعت بعد و دو قرص هم 12 ساعت بعد مصرف کردم آیا احتمال حاملگی وجود دارد؟
کاربر گرامی روش اورژانس را به اشتباه مصرف کرده اید. بنابراین احتمال بارداری افزایش می یابد فعلا از هیچ دارویی استفاده نکنید و منتظر پریودباشید در صورتی که پریودتان به تعویق افتاد آزمایش خون بارداری بدهید.

15-سلام.من 25 ساله و متاهل هستم.نزدیکی محافظت نشده داشتم و 12 ساعت بعدش 2تا قرص ال دی خوردم. حدود 20 ساعت بعد دوباره 2 ال دی خوردم. 3روز بعد دوباره نزدیکی داشتم و 12 ساعت بعد قرص اورژانسی خوردم و 12 ساعت بعدش یکی دیگه. الان 3روز از آن میگذره و همینطور پریودم 2 روزه که عقب افتاده .ممکنه حامله شده باشم .خیلی نگرانم.
کاربر گرامی استفاده از 2 دوره روش اورژانس در یک سیکل اشتباه بوده است.پس از یک دور مصرف قرصهای اورژانس در یک سیکل باید منتظر خونریزی باشید ودر طی این مدت از یک روش پیشگیری مانند کاندوم استفاده کنید.در صورت تعویق پریود می توانید آزمایش خون بارداری بدهید .

16- ایا مایع پیش از منی نیز موجب بارداری می شود؟

بلی، مایع پیش از منی نیزممکن است حاوی اسپرم باشد. بنابراین در صورتی که مایل به بارداری نیستید از یک روش پیشگیری مطمئن استفاده کنیدو یا کاندوم را پیش از نعوظ استفاده کنید.

17-با سلام و احترام میخواستم بدونم نزدیکی در مدت زمان 7 روز استراحت در مصرف قرص ال دی، نیاز به پیشگیری دارد یا خیر؟ با تشکر.

کاربر گرامی، گرچه احتمال بارداری در یک هفته باقی مانده اولین سیکل مصرف قرص بسیار کم است.ولیدر اولین سیکل در 7 روز استراحت نیز بهتر است از یک روش کمکی همراه با قرص استفاده کنید ولی پس از آن در سیکلهای بعدی نیازی به پیشگیری اضافه ندارید.


آدرس مطب : 1
تلفن : 88305686 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

فاطمه [ 1400-05-24 ]
س خسته نباشید من دو روز اول پاک شدنم از پریودی قرص الدی نخوردم الان چند روز حال تهوع دارم بنظرتون احتمال بارداریم وجود داره یا خیر؟

نازنین [ 1399-10-09 ]
سلام دکتر من بعد قرص ی هفته بعدش پریود شدم .الا دوهفتس پریودم مشکل چیه میشه راهنمایی کنید نمتونم برم دکتر

علی خزایی [ 1399-09-17 ]
سلام ببخشید اگه امکان داره زود جوابشو بدید ممنون میشم من متاهلم ۲۵سالمه تو نزدیکی بطور طبیعی جلوگیری میکنیم ولی باعث خطا شد دوبار هر دوبارهم قرص اوژانسی مصرف کردم بار دوم روز ششم قائدگی بود حالا عادتم عقب افتاده تستم گذاشتم مثبت بود بنظر شما درسته ممنون میشم جواب بدید

مینا [ 1399-07-25 ]
وقت بخیر من ۵ماهه ازدواج کردم و۱۸سالمه شوهرم ازم میخواد ک بار دارشم و همیشه سر این موضوع بحث میکنیم چون خودمو کوچیک میبینم برا بارداری و اینکه خیلی میترسم بعد اینکه پنجمین روز پریودیم بودم ولی پریودیم کاملا قطع شده بود و با شوهرم نزدیکی داشتم و بدون اینکه من حواسم باشه منی شو ریخت.خب من خیلی ترسیدم ممکنه باردار بشم خیلی نگرانم راهنماییم کنید لطفاً از هیچ قرصی یا چیزی استفاده نمیکنم چون بلد نیستم

خلیلی [ 1399-07-23 ]
سلام من هفته پیش پریودبودم بعد نزدیکی داشتم و بعدقرص اورژانسی خوردم بعد از سه روز خونریزی شروع شد والان نزدیک ده روز است خونریزی دارم احتمال بارداری وجوددارد

مریم غلامی [ 1399-07-15 ]
سلام من صلح رابطه داشتم و بعد 10ساعت پریود شدم آیا احتمال بارداری وجود داره توروخدا راهنمایم کنید

فاطمه ل [ 1399-07-14 ]
سلام بنده اواخر دوران قاعدگیم قرص اورژانسی مصرف کردم و پریودیم به تاخیر افتاده میخواستم بدونم طبیعی هستش و اینکه چه مدت تاخیر میوفته لطفا پاسخ بدید

نفيس [ 1399-07-09 ]
سلام خسته نباشيد ، من بـا نامزدم رابطه داشتم و از كاندوم استفاده نكرديم ، حدود دو سه ساعت بعد دو بسته قرص اورژانس خريدم كـه شامل ٤ قرص ميشه و دو تا اول خوردم و ٢ تا بعدي ١٢ ساعت بعد ، الان يك روز از روزي كـه بايد پريود ميشدم گذشته ، ايا نياز ازمايش بارداري بدم ؟

محبوبه ولی [ 1399-07-09 ]
سلام 45سالمهر دو سال علائم یائسگی وپریودهای نامنظم و چند ماه یک بار دارم در نزدیکی باهمسرم شک کردم بعدم از 24ساعت قرص اورژانسی 1.5 خوردم برای من در این دوران یائسگی مضر نیست امکان بارداری وجود داره لطفا جواب منو بدین متشکرم

نفيس [ 1399-07-09 ]
سلام خسته نباشيد ، من بـا نامزدم رابطه داشتم و از كاندوم استفاده نكرديم ، حدود دو سه ساعت بعد دو بسته قرص اورژانس خريدم كـه شامل ٤ قرص ميشه و دو تا اول خوردم و ٢ تا بعدي ١٢ ساعت بعد ، الان يك روز از روزي كـه بايد پريود ميشدم گذشته ، ايا نياز ازمايش بارداري بدم ؟

سحر فورگی [ 1399-07-08 ]
سلام من و نامزدم سه هفته قبل با هم نزدیکی داشتیم و بعد از نزدیکی من یک قرص اورژانسی مصرف کردم بعداز سه روز هم پریود شدم آیا احتمال بارداری هست؟ ممنون میشم جواب بدین خواهشا

فرشته [ 1399-07-07 ]
سلام عرض خسته نباشید،من ده روز مونده به پریودم نزدیکی داشتم الان شک دارم احتمال بارداری هست میخواستم قرص اورژانسی مصرف کنم.

اکرم اصغری [ 1399-07-07 ]
سلام خسته نباسید من سه روز مانده به عادت ماهانه نزدیکی داشتم با همسرم .بعد از چن روز باید پریود میشدم اما نشد و یک هفته کشید تا پریود بشم تاحالا این اتفاق نیوفتاده بود ایا امکان باردار بودن هست؟

مریم درویشی [ 1399-07-06 ]
38 روز هست ازدواج کردم اصلا از قرص های ضد بارداری استفاده نکردم دو هفته هم از عادتی گذشته از بی بی چک استفاده کردم جوابش منفی است خواستم علت رو بدونم

مریم غلامی [ 1399-07-04 ]
سلام خانم دکتر یه سوال خواهر من چندماه قرص ال دی میخورده چند هفته هست که ولش کرده اما پریود نشده هنوز دکتر هم رفته گفتن عفونت مثانه داره و دیواره ی رحمش نازک شده ازمایش هم داده منفی بود میشه بگین علتش چیه ؟؟ خیلی میترسیم

فاطمه [ 1399-07-03 ]
سلام توروخدا جواب بدین من امروز رابطه داشتم برا اولین بار همراه با خونریزی بود و ریختن مایع منی ایا امکان حامله شدن هست بیست چهارم این ماه پریود شدم خواهشن بگین چ قرصی استفاده کنم باردار نشم و چقدر باید ازش بخورم

ملیحه کرمی [ 1399-06-29 ]
سلام من روز آخر پریودم نزدیکی داشتم و مایع منی ریخته شده با وجود اینکه نمی خواستم باردار بشم از قرص اورژانسی استفاده کردم بعد از 6 روز مجدد پریودشدم الان 12 روزه پریودم و زیاد میشه ترسیدم نمیدونم باید چیکار کنم لطفاً راهنمایی می فغ

نرگس آ [ 1399-06-25 ]
سلام . من ۴روز بعداز اتمام دوران پریودیم با همسرم نزدیکی کردم و بعدش قرص ال دی خوردم و دیگه از روز بعد ال دی مصرف نکردم آیا احتمال داره که دوباره دوران پریودی من شروع بشه و یا باردار بشم

سما [ 1399-06-23 ]
سلام من ب تازگی عقد کردم و نزدیکی محافظت نشده داشتم خیلی استرس دارم ک نکنه باردار شده باشم .هیچ قرص پیشگیری هم استفاده نکردم.خواهش میکنم بگید چکار کنم .با توجه به اینکه سه چهارورزی هم از پریودیم گذشته و هنوز نشدم

مبینا فر جی [ 1399-06-22 ]
سلام ببخشید قرص اوسیز مصرف کردم امروز و دوروز دیگه روز تخمکگذاریم هست و میخام اقدام کنم ایا احتمال داره باردار شم و اون قرص رو این رابطه تاثیر نذاشته باشه

ریحانه زاهدی [ 1399-06-20 ]
سلام من نزدیک به هفت ماه پریود دایم بودم چهار دوره دوفاستون مصرف کردم بعد تاثیری نداشت آزمایش رفتم پرولاکتین ۵۰بود الان برموکریپتین. و برای منظم شدن عادتم دوماهه کنتراسمین مصرف میکنم آیا اگر الان کنترلسمین رو قطع کنم پریودم منظم شده؟

سپی س [ 1399-06-19 ]
سلام من رابطه داشتم ولی منی داخلم نشد ینی در د یه قطره خیلی کمتر و اینکه من زود ازدواح کردم سالمه احتمال بارداری هست

سپی س [ 1399-06-19 ]
سلام من رابطه داشتم ولی منی داخلم نشد ینی در د یه قطره خیلی کمتر و اینکه من زود ازدواح کردم سالمه احتمال بارداری هست

بیدقی [ 1399-06-18 ]
من سه ماه زایمان کردم نزدیکی بدون محافظت داشتم و4روز از وقت پریودم گذشته وپریودنشدم تست گرفتم منفی بود باید چیکار کنم و بعد از پریود شدنم اگه بخوام ال دی مصرف کنم ضرری برای بارداری در آینده داره یانداره؟

بیدقی [ 1399-06-18 ]
من سه ماه زایمان کردم نزدیکی بدون محافظت داشتم و4روز از وقت پریودم گذشته وپریودنشدم تست گرفتم منفی بود باید چیکار کنم و بعد از پریود شدنم اگه بخوام ال دی مصرف کنم ضرری برای بارداری در آینده داره یانداره؟

نسترن [ 1399-06-10 ]
سلام من ۲۰ سالمه و تازه ازدواج کردم نمیخوام فعلا بار دار بشم حساسیت شدید به کاندوم دارم بعد رابطه احساس کردم منی داخل بدنم ریخت به همین دلیل تا سه روز قرص ضد بارداری مصرف کردم آیا میتونم مصرف قرص رو ادامه ندم

مریم محمدی [ 1399-06-03 ]
سلام من با شوهرم هنوز وارد زندگیه مشترک نشدیم و با هم نزدیکی داشتیم و الان من فکر میکنم در زمان قاعدگی ،عادت نشدم و ب جاش لکه بینی قهوه ای داشتم و من خیلی میترسم ک باردار باشم لطفا سریع جواب بدین من خیلی استرس دارم من ۱۸ ساله ام چگونه بفهمم که باردارم و چکار کنم که باردار نشوم ؟

مینا خلیلی [ 1399-06-01 ]
من روز اول قاعدگی از شب اول مجبور شدم قرص جلوگیری مصرف کنم تا عادتم رو قطع کنم و تا چهار شب مصرف کردم و از روز چهارم دوبار نزدیکی داشتم .و بعد از چند شب مصرف قرص رو قطع کردم .و دوباره تا چند روز دوچار پریودی شدم اما نامنظم و الان یک ماه گذشته و باید دیروز و امروز عادت میشدم اما نشدم آیا امکان بارداری وجود دارد؟

مبیناحسنزاده [ 1399-05-24 ]
سلام من وقتی که پریودم تموم شد بانامزدم رابطه ازمقعدداشتم وبعد پنج روز که دیگر رابطه نداشتم دوباره پریود شدم آیا امکان بارداری هس با کره هم هستم

ش ب [ 1399-04-05 ]
سلام خسته نباشید من هفت ماهه که زایمان کردم شش ماه اول برای جلوگیریم قرص لابنسترنول دادن بهم بعد ماه ششم ینی ماه گذشته قرص ال دی برای جلوگیریم دادن دوره هفت که باید بین دو قرص باشه و تواون هفت روز باید پریود میشدم نشذم و نزذیکیم داشتم خاستم بدونم من تواین نزدکیا جلوگیری ای ندارم ممکنه باردار بشم البته روز.سه شنبه با یه بی بی چک اکتحان کردم منفی اومد بعداونم که نزذیکی داشتم به گفته بعداشت جلوگیری نکردم امکان داره باردار بشم

سمیرا [ 1399-03-27 ]
از هفته سوم پریودی اقدام ب استفاده از قرص ال دی بکنیم ویک بسته روکامل تمام کتیماستفادت کنیم امکان بارداری هس؟

سحر [ 1398-01-29 ]
من با نامزدم رابطه بدون دخول داشتم ولی چون استرس داشتم قرص اوژانسی ال،دی طبق دستور مصرف کردم و بعد از سه روز لکه داشتم و الآن سه روز هست که پریود شدم ولی کیفیت پریود رو نداره احتمال بارداری وجود داره؟

الهه موسوی [ 1398-01-24 ]
سلام و خسته نباشید من با شوهرم رابطه داشتم اما همون موقع بعدش قرص اورژانسی مصرف کردم و به روش صحیح بعد ۴ روز من لخته های خون سیاه رنگ داشتم و خونریزی سیاه رنگ برا یک روز یا دو روز لخته لخته الان ی مدت از پریودیم میگذره میخوام بدونم امکان حاملگی دارم؟ چون ما عقد هستیم و من برای استخدامی باید ازمایش خون بدم خیلی نگرانم ممنون میشم جواب منو رو امروز بدین با تشکر

خوش نام [ 1397-04-23 ]
سلام من دو روز مونده با پریودیم ولی هیچ کمر درد د دل دردی مدارم ولی ماه هایه پیشی دو سخ روز مونده به پریودیم درد داشتم . امکان بارداری هست؟

خوش نام [ 1397-04-23 ]
سلام من دو روز مونده با پریودیم ولی هیچ کمر درد د دل دردی مدارم ولی ماه هایه پیشی دو سخ روز مونده به پریودیم درد داشتم . امکان بارداری هست؟

مهلا زیرک [ 1397-03-20 ]
سلام.من ماه پیش ۵ اردیبهشت پری شدم بعد از چند روز رابطه محافظت نشده داشتم که قرص اورژانسی مصرف کردمو ۲۳ اردیبهشت ب مدت ۴ روز خونریزی داشتم،و از تاریخ ۳ خرداد شروع به خوردن ال دی کردم.تو این مدت ۲ الی ۳ بار رابطه محافظت نشده داشتم خواستم بدونم احتمال بارداری وجود داره یا نه؟ قرص اورژانسی مصرف کنم؟

مهناز م [ 1397-03-11 ]
سلام من حدودا ۵ روز ک با همسرم مقاربت داشتم بعد ۳ روز ۴ تا قرص ال دی مصرف کردم ک روز بعدش باعث شد حالم خیلی بد شه ک فقط تونستم ۴ تا استفاده کنم الان ۵ روز میگذره و هنوز پرید نشدم میترسم حامله باشم جهت جلوگیری بیشتر باید چه کرد ممنون میشم که راهنماییم کنید

ثمين عباسپور [ 1396-12-27 ]
سلام من ١٨ سالمه ميخوام ٣ يا ٤ روز قبل قاعدگي قرص ال دي استفاده كنم تا اين ماه نشوم حالا استفاده كنم يا نه؟؟؟؟

اوا [ 1396-08-28 ]
سلام . من دو شب پشت سر هم بعد از پریودیم امیزش داشتمو مایع منی ب داخل ریخته شد و هر دوشب بلافاصله قرص ال دی دوتا خوردم . و اگر اشتباه نکنم ۴ الی ۵ روز بعد از آن امیزش من دوباره پریود شدم . ای خونریزی خون ریزی حاملگی هس یا پریودی ؟؟؟ و چرا پریود شدم من ؟؟؟؟ ممنون

طاهره [ 1396-08-08 ]
سلام دکتر من ۲۴ ساعت قبل باشوهرم نزدیکی داشتم روز ششم پریودیم بود همون روز قرص الدی هم استفاده کردم بعدازرابطه هم بعدازچندساعت یه قرص خوردم دوساعته دیگه هم بعدازاون قرص یه دیگه خوردم بعد از پنج ساعت حالت تهوع کرفتم به نظرتون احتمال بارداری هست ؟ ناگفته نماند من چندساله قرص میخورم درنزدیکی هم فقط پیشاب وارد بدنم شد تو رو خدا زود جوابم بدین

سیدمهدی موسوی [ 1396-06-17 ]
سلام من و همسرم قصد بچه دار شدن داشتیم. اما بعداز دخول و تخلیه متوجه شدیم ایشون پریود شدن.با توجه به حرام بودن بارداری در این زمان ایا احتمال بارداری وجود داره؟ ایشون زمان پریود شدنشون منظم بوده ولی این دفعه 4 روز زودتر پریود شدند متاسفانه. آیامصرف قرص نیاز می باشد

ب،روز [ 1396-04-01 ]
سلام من ۱۹رابطه داشتم و از وسیله بهداشتی هم برایه جلوگیری استفاده کردیم البته جدا از این که ارضا هم نشدن واینه به مدت یک هفته شبی ۲قرصه ال دی هم مصرف کردم ولی با قطع قرص پری نشدم میخواستم بدونم امکان بارداری هست و این که بعد ۱۳روز ازمایش بتا هم دادم منفی بود

لیلا [ 1396-03-30 ]
سلام .حدود 19 روز پیش با نامزدم نزدیکی محافظت شده داشتیم ک اخرای رابطه کاندوم پاره شد و اب منی رو داخل نریخت هیچ قرصی مصرف نکردم و فردای رابطه پریود شدم به مدت هفت روز و الان ده روزه از پریودیم میگذره و حالت تهوع وسرگیجه دارم و پهلوم درد میکنه .احتمال بارداری هست؟

رضا زارعی [ 1396-03-30 ]
سلام خستە نباشید من تازە ازدواج کردم الا کە با شوهرم رابطه جنسی داشتیم نمزاڕە قرصە بالداریاستفادە کنم امکان حاملگی دارم از کاندم استفادە میکنە میگە نمیزارم بالدار بشی قرصم نخور

زهرا [ 1396-03-24 ]
سلام من ۷ اردیبهشت رابطه مقعدی داشتم و ۹اردیبهشت پریود شدم الان خرداد ماه که باید پریود میشدم نشدم و میترسم از اینکه شاید منی به واژن رسیده و پریود شده باشم آیا امکان بارداری وجود داره

ف ش [ 1396-03-13 ]
با مصرف قرص اتیسترون دوماه بود ک هفتم پریود میشدم یعنی فروردین و اردیبهشت ولی الان 13ام هنوز پریود نشوم حالت تهوع هم دارم بعد از خوردن غذا تهوع بهم دست میده علائم پریود هم دارم 5 روز بعد از رابطه هم از بی بی چک استفاده کردم منفی بود من با کره هم هستم تروخدا بگین احتمال حاملگی هست با قرصایی ک مصرف کردم ؟؟ اگه هست باید چیکار کنم ؟؟؟لازمه ک آزمایش خون بدم؟؟الان بیشتر از یک هفته از رابطمون میگذره. چند روز بعد پریود میشم؟هنوزم هیچ لکی چیزی ندیدم

ف ش [ 1396-03-13 ]
سلام اگه میشه جواب منو زود بدین خیلی استرس دارم.من 3 ماه بود ک ب دلیل نامنظم بودن پریود و تنبلی تخمدان ب دستور پزشک قرص اتیسترون استفاده میگردم اما منظم نبود یکی دوشب فراموش کردم بخورم فردای شبی ک آخرین قرص رو مصرف کرده بودم و 2 روز مونده ب پریود با نامزدم رابطه سطحی بدون دخول داشتم ک روی باسنم ریخت ولی ترسیدم گ ب واژن رسیده باشه حدودا 30 ساعت بعد 4تا ال دی و12ساعت بعد 4تا دیگه خوردم ولی چون خیلی استرس داشتم حدودا 78 ساعت بعد از رابطه 3تا دوباره 12 ساعت بعد 4تا خوردم احتمال حاملگی هست؟؟

رها ژنرال [ 1396-03-13 ]
سلام. من 43روز پریود نشدم بانامزدم نزدیکی داشتم مطمین از اب منی وارد واژنم نشده بیبی چک گرفتم جواب منفی بود از روز شنبه شروع کردم ب انداختن ال دی 4روز انداختم بعددیگ ننداختم قرص بعداز43روزانداختم هنوز پریود نشدم ایامن حامله ام لطفا کمک کنید چند روزبعد پریود میشم

رها ژنرال [ 1396-03-13 ]
سلام. من 43روز پریود نشدم بانامزدم نزدیکی داشتم مطمین از اب منی وارد واژنم نشده بیبی چک گرفتم جواب منفی بود از روز شنبه شروع کردم ب انداختن ال دی 4روز انداختم بعددیگ ننداختم قرص بعداز43روزانداختم هنوز پریود نشدم ایامن حامله ام لطفا کمک کنید چند روزبعد پریود میشم

سمیرا کاشانچیان [ 1396-03-11 ]
سلام من هر ماه قرص ال دی میخورم و بعد تموم شدنه قرصم سر ۵روز عادت میشه امروز روزه ۵هست اما هنوز نشدم امکانش هست استفاده از قرصم حامله شم.من به خاطره نزدیکم با همسرم مجبور به قرصم

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیوگرافیداروهای رایجدارویی برای انزال دیررس صفحه اصلیدر جلسات سکس تراپی چه می سوالات پزشکیعملکرد جنسی زنان مبتلا بپیامهای کاربرانAbout Websiteسایتهای دیگرمشاوره تخصصی بهداشت باروپیج اینستا گراممطالب و مقالاترزرو نوبت آنلاین یوروهلثمطالب غیر پزشکیواژه نامه باروریمعرفی وب سایتبهداشت جنسیچه موقع به سکس تراپیست مربارداری و زایماننرم افزار اندرویدی سلامتببماریهای زنان و درمانوسایل و داروهای کمکی نعوتنظیم خانواده و پیشگیری پریاپیسم یا نعوظ طول کشیتوصیه های بهداشتی در بارآیا بیش فعالی جنسی یک اختخانواده و سلامتارگاسم خشک چیست؟دکتری تخصصی بهداشت بارور