دکتر میترا مولائی نژاد

متخصص سلامت جنسی و باروری


تغییر نشانی مطب

تشکیل پرونده واژِینیسمو

فراخوان واژینیسموس

سوالات پزشکی کاربران

نقل مطالب در سایتهای دیگ

مشاوره آنلاین

درمان واژینیسموس

گالری عکس

درسنامه اختلالات جنسی وی

واژینیسموس اختلال جنسی درمان پذیر اما ناگفته

هر گونه کپی برداری از این مطلب بدون ذکر نام نویسنده و نشانی سایت ،غیر مجاز می باشد.

اغلب زنان،واژینیسموس را بصورت انقباض و درد ناگهانی در هنگام نزدیکی ، توصیف می کنند. این مشکل ناشی از انقباض خودبخود و غیر ارادی عضلات کف لگن بوده و اراده فرد در آن نقشی ندارد .این واکنش ممکن است در معاینه زنانه نیزظاهر شود و مانع ورورد اسپکولوم- وسیله معاینه داخلی- به داخل واژن گردد.

از نظر پزشکی، این وضعیت نتیجه گرفتگی غیر ارادی مداوم یا مکرر عضلات یک سوم خارجی واژن است که مانع مقاربت جنسی می شود . این وضعیت ممکن است به صورت مشکل پایدار برای دخول ،با وجود اینکه زن ، موافقت خودرا ابراز می کند و یا حتی برای انجام دخول، تلاش می کند،رخ دهد. واژینیسموس، در شدیدترین حالت می تواند نزدیکی و دخول را غیر ممکن سازد و منجر به درد شدید شود. در برخی موارد این انقباض به حدی شدید است که باعث بسته شدن خودبخودپاها و انقباض شدید تمام بدن، افزایش ضربان قلب ، تنفس و افت فشار خون می شود.

در حال حاضر، منابع علمی ،دلایل مشخصی را برای واژینیسموس، ذکر نکرده اند. اما عمده ترین علت این اختلال، علل روانی است. به نظر می رسد، تجربه دردناک و انتظارات منفی در مورد دخول واژینال مثلا ترس از پارگی و خونریزی شدید،موجب بروز افکار ترسناکی،در ذهن فرد می شود که به دنبال آن، ترس از دخول و درد همراه با مقاربت ایجاد می گردد و زن برای مقابله با این ترس، از همه فعالیتهایی که مربوط به دخول واژینال است ، پرهیز می کند .تلاشهای گهگاه زن و همسرش برای دخول واژینال، با انقباضات واکنشی عضلات لگن روبرو می شودکه مانع دخول می شود وعدم توانایی دخول، به نوبه خود، باعث تشدید افکار و انتظارات منفی می گردد. معمولا هرچه تلاش برای ادامه فعالیت جنسی بیشتر باشد، پاسخ واکنشی ، شدت بیشترییافته و درد و سفتی تشدید می شود.

علل واژینیسموس
تجربیات زندگی برای افراد مختلف، متفاوت بوده و بدن برخی زنان با واژینیسموس به انجام فعالیت جنسی واکنش نشان می دهد.مقاربت شتابزده در شب اول عروسی و تجربه دردناک ناشی از این مساله ،ناآگاهی از آناتومی و عملکرد دستگاه تناسلی زن و نیز ناآشنایی با روشهای فعالیت جنسی، از عمده ترین علتهایی هستند که باعث بروز این اختلال می شوند.بعضی از علتهای واژینیسموس در زیر آمده است:

سابقه بیماری، جراحی و مداخلات پزشکی تفاوتهای فرهنگی زن و شوهر در مورد روابط جنسی ترس از آسیب و صدمه شدید در طی نزدیکی اطلاعات غلط و نا اگاهی در مورد فعالیت جنسی و یا احساس گناه در این مورد دریافت اطلاعات غلط از والدین و همسالان در مورد روابط و فعالیت جنسی سابقه خشونت وسوء استفاده جنسی سابقه دخول ناموفق ترس از عفونت ترس از بارداری و...

نقش عضلات کف لگن در بروز واژینیسموس
عضلاتی که در بروز این عارضه نقشی کلیدی ایفا می کنند، دسته ای از عضلات کف لگن هستند که به گروه پوبوکوکسیژیوس معروفند. این عضلات در عملکرد جنسی و دستگاه ادراری و خروج مدفوع در زنان، نقش عمده ای دارند.در واژینیسموس،همراهی ذهن و بدن با یکدیگر ، موجب ایجاد پاسخ شرطی عضلات شده و بدن با انقباض این ماهیچه ها ، لگن را از آسیب فرضی ناشی از نزدیکی حفظ می کند.

انواع واژینیسموس
زنان ممکن است در هر سن و مرحله ای از زندگیشان، واژینیسموس را تجربه کنند.این عارضه بر اساس زمان شروع و بروز، در دو گروه عمده اولیه و ثانویه تقسیم بندی می شود. واژینیسموس اولیه به مواردی اطلاق می شود که زن در اولین تجربه جنسی دچار انقباض واژن شده و مرد در هنگام دخول با مانع برخورد می کند. این عارضه، علت مشکلی به نام ازدواج به وصال نرسیده است که در طی آن زوج هرگز موفق به نزدیکی نشده اند. زنان دچار این عارضه ممکن است در هنگام معاینه واژینال نیز دچار انقباضات مشابهی شوند.

واژینیسموس ثانویه ، به تجربه انقباضات واژن بعد از یک دوره رابطه جنسی موفق گفته می شود و زن ممکن است پس از سالها انجام رابطه جنسی بر اثر مشکلی مانند عفونت و واکنشهای روانی نسبت به همسر وفعالیت جنسی، دچار درد و انقباض در هنگام دخول گردد. ممکن است علت اولیه درمان شده و یا بهبود یابد اما واژینیسموس ناشی از آن همچنان باقی مانده و دخول را دردناک یا غیر ممکن سازد.و یا حتی در رسیدن فرد به ارگاسم ، اختلال ایجاد کند.

درمان واژینیسموس
متاسفانه در کشور ما در بسیاری از موارد،درمانهای اصولی برای این اختلال ارائه نمی شود. این امر بیشتر ناشی از ناآگاهی مردم از علت و روش درمان این اختلال است. برخی از مردم براساس عقاید عامیانه، عدم توانایی دخول و نزدیکی را به طلسم شدن و بستن زوج نسبت می دهند و برای درمان آن متوسل به روشهای خرافی عجیب و غریبی مانند دعا نویسی، باز کردن قفل توسط دعا نویس و ... می شوند. برخی دیگر عللی مانند وجود هفت پرده، و باز کردن پرده بکارت یا هایمنکتومی را به عنوان درمان این اختلال می شناسند. درحالی که این مشکل هیچ ارتباطی به ضخامت پرده بکارت نداشته و باز کردن پرده بکارت در طی عمل، هیچ تاثیری در درمان این اختلال ندارد.استفاده از ژلها و کرمهای لغزنده کننده نیز معمولا کمکی به درمان نمی کنند، گرچه توسط بسیاری از افراد توصیه می شوند.

کلید اساسی در درمان ایجاد تغییرات شناختی در فرد و آمادگی برای انجام مقاربت است و خبر خوب برای مبتلایان به واژینیسموس، این است که این اختلال، درمان پذیرترین اختلال جنسی می باشد و با روشهای جدید درمانی ، بیش از 99 درصد بیماران بهبود می یابند.اغلب بیماران از تغییری که درطی درمان و پس از ان در زندگیشان پدید آمده ، شگفت زده می شوند.

نقش همسران در درمان واژینیسموس
حضور زوج همراه با یکدیگر برای درمان این اختلال در مرکز مشاوره و مطب ضروری و نقش مردان بسیار اساسی است. مردان در بسیاری از موارد می توانند به کمک همسر خود بشتابند. آنها باید بدانند این اختلال براساس منابع علمی و فقهی، به هیچ وجه دلیلی برای عدم تمکین زن نیست، بلکه این انقباضات به صورت غیر ارادی و نه به اراده شخصی- رخ داده و زن پس از یک دوره درمان با حمایت همسر می تواند به راحتی از فعالیت جنسی با همسرش لذت ببرد. بنابراین مردان به هیچ وجه نباید همسرشان را به طلاق دادن تهدید کنند، این تهدیدها باعث تشدید انقباض عضلات و گاهی اختلال میل و یا حتی بروز بیزاری جنسی در زن می شود که درمان آن بسیار مشکلتر و پیچیده تر از درمان واژینیسموس است.

اگر مرد از رابطه جنسی خود را کنار کشیده و یا به دلیل ترس از آزار همسرش ، تمایلی به انجام فعالیت جنسی نشان ندهد. نه تنها همسرش برای ادامه درمان، انگیزه کافی نخواهد داشت، بلکه خودش نیز به مرور زمان دچار انواعی از اختلالات نعوظ می گردد. بنابراین مرد باید با تاکید بر ادامه درمان، زن را در هر مرحله تشویق کند.زیرا ادامه زندگی بدون فعالیت جنسی در طولانی مدت منجر به بروز اختلافات زناشویی خواهد شد.

پانوشت:

سلام دوستان عزیز- بسیاری از پیامهایتان را خواندم . همانطور که خودتان هم نوشته اید واژینیسموس در دسته ترسها قرا می گیرد و علت اصلی ان ترس از درد دخول است. برای ارزیابی و تشخیص این مشکل حتما باید توسط یک متخصص سکس تراپیست مورد ارزیابی قرار بگیرید . معمولا معاینه زنان بخصوص وقتی به شکل خشن و با زور انجام شود باعث تشدید مشکل میشود بنابراین انجام پاپ اسمیر و یا معاینه توسط اسپکولوم را قبل از مراجعه به سکس تراپیست امتحان نکنید. همچنین انجام زایمان طبیعی هم معمولا کمکی به برطرف شدن مشکل ترس از دخول شما نمی کند

بهترین نوع درمان، درمان رفتاری تدریجی است که به همراه تغییراتی در شناخت شما نسبت به دستگاه تناسلی و اندامهای جنسی تان انجام می شود . درمان با تزریق بوتاکس برای موارد خفیفتر واژِینیسموس مفید است اما در مورد موارد متوسط و شدید چندان کمک کننده نیست. در مواردی هم نخواستن به شکل ناخود آگاه و یاتردیدهایی در ازدواج باعث تشدید مشکل می شود. یک خاصیت مهم این اختلال ، اجتناب از روبرو شدن با مشکل و پرهیز از درمان است. زیرا ما از هر چیزی که می ترسیم سعی می کنیم با انواع بهانه ها به شکل ناخود آگاه با آن روبرو نشویم . بنابراین طبیعی است که به محض نوبت گرفتن برای ویزیت، اضطرابتان هم اضافه و تشدید شود. بنابراین به خودتان یاداوری کنید که باید ویزیتها را به شکل مرتب ، پیگیری کنید. انواع خفیف تر واژینیسموس با درمانهای شناختی و رفتاری درمان می شود . اما انواع شدیدتر نیازمند مراجعه به یک سکس تراپیست ماهر هستند. بنابراین فقط از طریق سایت نمی توان موارد شدیدتر را درمان کرد.

همچنین به دنبال استقبال گسترده کاربران سایت از مقاله واژینیسموس اختلال جنسی درمان پذیر به اطلاع می رسانیم با یاری خدا روش درمانی که توسط اینجانب و همکارانم برای نخستین بار در ایران در اصفهان به کار گرفته شده منجر به درمان موفقیت آمیز بیش از 96 درصد زوجهای مراجعه کننده شده است.

ضمن سپاس ویژه از کلیه زوجهایی که ما را در این مدت همراهی کرده اند . تشکیل اولین گروه همیاری واژینیسموس برای کمک به این بیماران اعلام می گردد.دوستانی که تمایل به شرکت در این گروهها و جلسات هفتگی دارند از اولویت درمانی برخوردار بوده و می توانند برای ویزیت و مشاوره

به نشانی های اعلام شده مراجعه نمایند:

مراجعین واژینیسموس برای ثبت نام در گروه همیاران واژینیسموس و جهت گرفتن نوبت برای مشاوره و درمان از این پس می توانید با شماره های66941530021و02166592587 تماس بگیرید و یا جهت ویزیت اولیه با شماره های زیر تماس بگیرید

021-88305686

09103931436

توجه فرمایید امکان انتقال پرونده های بیماران واژِینیسموس بین کلینیکهای مختف وجود ندارد و بیماران باید برای ویزیتهای متعدد به کلینیکی مراجعه کنند که در نخستین جلسه برایشان پرونده تشکیل شده است.


آدرس مطب : 1
تلفن : 88305686 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

مریم حاج هاشمی [ 1399-06-23 ]
سلام لطفا برای نوبت گرفتن راهنمایی کنید. اسم دکتر تو لیست کلینیک موسی صدر نیست

مرضیه فتاحی [ 1397-04-17 ]
سلام خانم دکتر وقتتون بخیر.من یه سوال پرسیدم جواب ندادید اومدم دوباره بپرسم چون خیلی فوریه. من واژینیسموس دارم و یکساله تحت درمان بودم با شما ولی متاسفانه چون خیلی کند پیش میرفتم تصمیم گرفتیم اول بچه دار بشیم و بعد درمانو ادامه بدیم.شما بهم گفتید برای آی یو آی برم پیش دکتر حقیقت.حالا میخواستم ببینم دکتر مرجان حقیقت یا دکتر فرشته حقیقت؟؟ ممنون میشم زود جوابمو بدید.اگر به ایمیلم پاسخم رو بفرستید ممنون میشم. با سپاس.منتظر پاسختون هستم

فاطمه عبدالهی [ 1396-07-29 ]
سلام منم سه ساله ازدواج کردم و مشکل وازینیسموس دارم تو این سه سال خیلی اذیت شدم و این مشکل رو جنبه های دیگه زندگیم هم تاثیر خیلی بدی گذاشته واقعا دیگه نمیدونم چکار کنم خواهش میکنم کمکم کنید ممنونم

مريم داوودي [ 1396-07-16 ]
يعني چه راهي رو ميگن كه درست ميشيد من راهم خيلي دوره تَو رو خدا اكه كسي هست اينجا بكه مكه دكتر چيكار ميكنه منم يكسال و نيم هست اين مشكل را دارم ، تَو رو خدا بگيد

مريم داوودي [ 1396-07-16 ]
يعني چه راهي رو ميگن كه درست ميشيد من راهم خيلي دوره تَو رو خدا اكه كسي هست اينجا بكه مكه دكتر چيكار ميكنه منم يكسال و نيم هست اين مشكل را دارم ، تَو رو خدا بگيد

پرتوی [ 1396-07-07 ]
سلام خانم دکتر. من نزدیک 3 ماهه که ازدواج کردم و همین مشکل رو دارم و متاسفانه نمیتونم حضوری خدمتون برسم. شهر رشت هستم. راهی هستش که بتونم ازتون از راه دور کمک بگیرم. ممنون میشم راهنماییم کنید.

الناز [ 1396-02-05 ]
سلام منم 7ماهه ازدواج کردم و وازینیسموس دارم از لحاظ روحی خیلی ناجورم، انشاءالله همه به زودی زود حالشون خوب بشه.

سیمین [ 1396-01-28 ]
سلام مشکل من هم مثل مشکل دوستان هست و رابطه با ترس داشتم ولی خوب نشدم و مشکل معاینه هم دارم باردار شدم ولی نمیتونم برم برای معاینه دهانه رحم. معاینه با درد و فریاد

محمد [ 1396-01-05 ]
من تا اخر امسال بهش وقت داده بودم اما نشد این شد که زندگیمون پاشید

ازاده [ 1395-06-26 ]
سلام منم چند سال این بیماریو داشتم تا اینکه با خانم دکتر اشنا شدم واقعا از هر لحآظی بهترینن من اصلا از نگاه کردن به واژن خودمم میترسبدم اصلا فک نمیکردم که درمان بشممم واقعا کار کردن با من صبر خیلی زیادی میخواست ولی خانم دکترررر با خوشرویی همیشه پذیرای من بودن خیلی ازتون ممنونم خیلی زیاد

ازاده [ 1395-06-26 ]
سلام منم چند سال این بیماریو داشتم تا اینکه با خانم دکتر اشنا شدم واقعا از هر لحآظی بهترینن من اصلا از نگاه کردن به واژن خودمم میترسبدم اصلا فک نمیکردم که درمان بشممم واقعا کار کردن با من صبر خیلی زیادی میخواست ولی خانم دکترررر با خوشرویی همیشه پذیرای من بودن خیلی ازتون ممنونم خیلی زیاد

ایرانی [ 1395-03-04 ]
کسی نیست بررسی کنه چرا این مشکل انقدر زیاد شده در خانومهای ایرانی؟

حکیمه حسن اصل [ 1395-01-08 ]
با سلام خدمت خانم دکتر عزیز سال نو شما مبارک خبر خوبی دارم من بعد از اون درمان خداروشکر مشکلمون حل شد اقدام به بارداری کردیم و الان سونوگرافی دادم و خوشبختانه الان دو ماهه که باردارم و یه دوقولوی خوشکل دارم خیلی خوشحالم احساس میکنم دنیا رو بهم دادن .خانم دکتر ازتون ممنونم خدا خیرتون بده

ستاره [ 1394-11-11 ]
سلام خدمت همه. خواستم بگم من وهمسرم چهارسال هست که ازدواج کردیم و مشکل واژینیسموس داشتیم هرجا و پیش هر دکتر و روانپزشکی که بود رفتیم تا اینکه چند ماه پیش از طریق اینترنت با دکتر میترا مولایی نژاد آشنا شدیم و با ناامیدی پیش ایشون رفتیم . و هرجلسه که می رفتیم امیدوارتر می شدیم تا اینکه با شش جلسه مراجعه بطور کامل درمان شدیم. خواستم به همه کسانی که این مشکل رو دارند بگم که اگه می خواهید مشکلتون حل بشه حتما حتما به اصفهان پیش خانم دکتر بیایید، و از راه دورش نترسید در عوض مشکلتون صد در صد حل میشه .

فرزانه [ 1394-10-09 ]
سلام دوستان عزیز. منم قبلا دچار مشکل واژینیسموس بودم. تا اینکه این سایتو دیدم و مراجعه میکردم به مطب خانوم دکتر. بعد سه ماه خوب شدم. و الانم باردارم. امیدتون رو از دست ندید. خواستن خودتون از هر چیزی مهم تره

فرزانه [ 1394-10-09 ]
سلام دوستان عزیز. منم قبلا دچار مشکل واژینیسموس بودم. تا اینکه این سایتو دیدم و مراجعه میکردم به مطب خانوم دکتر. بعد سه ماه خوب شدم. و الانم باردارم. امیدتون رو از دست ندید. خواستن خودتون از هر چیزی مهم تره

زهرا [ 1394-10-03 ]
سلام خدمت همه.من هم یک سال و سه ماه از ازدواجم گذشت ولی حتی اسم بیماری رو هم نمیدونستم تا اینکه معجزه شد و با خانم دکتر ملایی نژاد اشنا شدم.من خیلییی خیلیییی پیشرفت کردم.اصلا باورم نمیشه.ایشون واقعا مهربان و ولسوز و بسیار با حوصله هستند.بچه ها حتما به ایشون مراجعه کنید.من تحت درمانم و خدا رو شکر میکنم.خیلی راصی هستم.

تنها [ 1394-08-30 ]
سلام.من هم این مشکل رو دارم.تازه به خانم دکتره گل و مهربون مراجعه کردم ولی به عمرم دکتر به این هوش اخلاقی و با حوصله ای ندیده بودم.ممنونم از خانم دکتر که اینقدر دلسوز هستند.واقعا کار بلد و ماهر هستند.خدا رو شکر میکنم که ایشون رو پیدا کردم.شکر.

سمیه [ 1394-08-11 ]
سلام دوستان منم 4ساله ازدواج کردم وبا نامیدی رفتم مطب خانم دکتر وفکرشم نمی کردم درمان شم الان باورم نمیشه تا این مرحله رسیدم ودیگه اخرای درمانم اصلا ناامید نباشید صدرصد درمان میشید ومحال درمان نشید ومن خیلی داغون بودم و اصلا فکرشا نمی کردم درمان بشم ولی شد خانم دکتر خیلی خوب ومهربون و کار بلدن اگه راهتونم دوره سعی کنید بیایید پیش خانم دکتر حتما نتیجه می گیرید از کل کشور بیمار دارن خانم دکتر خواهش می کنم بیایید پیش خانم دکتر تا از این عذاب روحی وروانی راحت شید ارزششا داره واقعا. اگه دوست داشتید بامن می تونید صحبت کنید عزیزان تا امیدوارتون کنم چون درکتون می کنم somi_naderi@yahoo.com

فاطمه [ 1394-08-10 ]
سلام خداقوت خانم دکتر راهم دوره ...امشب من و همسرم امیدوار شدیم به خودمون ۴ساااله مشکل دارم الحمدلله خیلیا با مراجعه به شما موفق شدند الحمدلله...ای کاش منم میتونستم بیام ای کاش ای کاش ...

شقایق [ 1394-06-23 ]
سلام شقایقم.من هم 6 سال ازدواج کردم.اما از ترس ی دفعه هم رابطه جنسی رو تجربه نکردم.همه مدل دکتر رفتم روانشناس روانپزشکومغز و اعصاب.کلی هزینه کردم.اما شوهرم اصلا به درمانم امید نداره و کلا بی خیال شده.منمو عذابی که مثل خوره به جونمه.نمیگم خوشحالم که شما ها هم با من همدردین.ان شا الله کسی اینو تجربه نکنه.اما امیدوار شدم.دوستایی که درمان شدن.میشه ی پل ارتباطی به ایمیلم بفرستید.نیاز به ی همدرد دارم

شقایق [ 1394-06-23 ]
سلام شقایقم.من هم 6 سال ازدواج کردم.اما از ترس ی دفعه هم رابطه جنسی رو تجربه نکردم.همه مدل دکتر رفتم روانشناس روانپزشکومغز و اعصاب.کلی هزینه کردم.اما شوهرم اصلا به درمانم امید نداره و کلا بی خیال شده.منمو عذابی که مثل خوره به جونمه.نمیگم خوشحالم که شما ها هم با من همدردین.ان شا الله کسی اینو تجربه نکنه.اما امیدوار شدم

abbas [ 1394-05-22 ]
سلام خدا خیرتون بده‌.خانم دکتر.

sara [ 1394-05-14 ]
ینی میشه مشکل من هم حل بشه من دارم نابود میشم زیر بار این مسله دیگه بیماری نمونده که من تو این 8ماه نگرفته باشم وقتی دیدم بعضی افراد بعد 5 الی 6 سال مشکلشون حل شده خدارو شکر کردم که راهی هست امیدوارم مشکل هممون حل بشه چرا که هیچ کس قادر به درک افرادی امثال ما نیست جز خودمون

ش [ 1394-04-12 ]
من خیلی خسته اممم واقعا زندگیممم لبه ی پرتگاهه تنهاا مشکل زندگیمون همینههه امیدوارم حل بشهه خیلی داغونم واقعا دارم دیوانه میشمم، یعنی پیش خانوم دکتر بیاممم خوبم خیلی تو اینترنت تحقیق کردم میگن مشکل حل شدنیه فقط هم اسم خانوم دکتر پای مقاله های با این موضوعس بدبختیی فشارم رو بچه دار شدن من هم هست ،آخه تا مسکلم حل نشده چطور، دارم میمیرم دیگه

نیلو [ 1394-02-23 ]
منم شیش ماهه ازدواج کردم ، متاسفانه این مشکل و داشتم و خودم و خیلی تنها تصور میکردم، با مراجعه به روانپزشک و انجام یه سری تمرینات در کمتر یک ماه خدا رو شکر مشکلم حل شد، میخوام بگم اصلا ناامید نشد این مشکل کاملا قابل حله، فقط بآید باور داشته باشین که فرقی با بقیه خانوما ندارین، ترس و تصورات غلط و بریزین دور...

گلچهره [ 1394-02-15 ]
سلام دوستان من و همسرم بعد از یک سال زندگی مشترک این مشکل رو داشتیم اما به لطف خدا و با کمک ها و حمایت های خانم دکتر مشکلمون حل شد.به هر کسی که این مشکل رو داره پیشنهاد می دم حتما تحت مشاوره های خانم دکتر قرار بگیره.ایشون حقیقتا دلسوز و صبور هستند.با آرزوی موفقیت

صدیقه [ 1393-12-26 ]
داداش من و خانمشم همچین مشکلی رادارند کساییکه می دونند براشون خیلی ناراحتنن من هم فقط گریه میکنم خیلی دوسشون دارم تو رو خدا کاری کنین که کساییکه راهشونم دوره از خانم دکتر راهنمایی بگیرند

پریسا [ 1393-12-10 ]
سلام دوستان من .من جز کسانی بودم که به دلیل ترس شدید از دخول نمیتونستم تا 6 ماه با همسرم رابطه داشته باشه و روز به روز بدتر میشدم .هیچ امیدی به خودم نداشتم و فکر نمیکردم بتونم از پسش بر بیام و کارم فقط گریه بود اما الان بعد از 6 ماه با مراجعه به یک مامای با تجربه مشکلم حل شد و خیلی خوشحالم. میخوام به همه شما دوستانم بگم که اصلا نا امید نباشید حتی اگر همه راهها رو رفته باشید باز هم موفقیت به شما نزدیکه .من دو ماه تحت درمان قرار گرفتم که تا یک ماه از نظر ذهنی روی من کار کردن و خیلی ترسمو ریختن شما هم حتما باید استرس و ترس از نزدیکی رو از بین ببرید چون اصلا دردی وجود نداره و این فقط ساخته فکر خودمونه که فکر میکنیم درد آوره .برای هرکی این مشکلو داره دعا مکنم به زودی زود مشکلش حل بشه

شیرین [ 1393-11-26 ]
واااای، باورم نمیشه، از وقتی این متن رو خوندم دارم گریه می کنم، ۳ ساله ازدواج کردم و هنوز موفق نشدیمیه رابطه ی کامل با همدیگه داشته باشیم، افسردگی گرفتم، درسم رو نیمه کاره ول کردم، از همه چه چی نا امید شدم، خانواده ی شوهرم تا هزار هزار دعا گرفتن از دعا نویس که گفتن تو رو بستن، هیچ کس حرفم رو قبول نمی کنه که دست خودم نیست، همدیگرو خیلی دوست داریم و این مشکل خیلی عذابمون میده، خدا شما رو سر راهمون قرار داده، نمی دونید چقدر خوشحالم، با اینکه راهم خیلی دوره، ولی میام،

آبادان [ 1393-11-10 ]
با سلام ، من و همسرم که 2 سال مشکل واژینبسموس رو داریم با مراجعه به خانم دکتر عزیز ، خوشبختانه مشکلمون داره حل میشه و قطعا اگر ایشون نبود زندگی ما از هم میپاشید . تا موقعی که زنده هستیم لطف و محبتی که در حق ما کرد را فراموش نخواهیم کرد و همیشه ارزوی موفقیت و سلامتی رو از خدا براشون داریم .

r [ 1393-10-27 ]
سلام بنده وخانمم شش سال ازدواج کرده بودیم واین مشکل را داشتیم تااینکه ازطریق اینترنت با خانم دکتر اشنا شدم وبه لطف خدا وکمک خانم دکتر طی شش جلسه مشکلمون حل شد والان خانمم شش ماهه بارداره انشاالله که خانم دکتر همیشه موفق باشند

مریم [ 1393-09-11 ]
عالی هست

h و m [ 1393-06-17 ]
با سلام خدمت خانم دکتر عزیز ، من واقعا خوشحال شدم از اینکه این مشکل حل شدنیه ما الان 2 ساله که با این بیماری دست و پنجه نرم میکنیم و به همه دکترا مراجعه کردم ولی حل نشد با دیدن این نظرات امیدوار شدم و واسه 19 شهریور نوبت گرفتیم (توکل به خدا ) .ممنون

فرهاد [ 1393-05-27 ]
خانم دکتر ممنون از راهنمایتون

کرمان [ 1393-05-26 ]
با سلام باتشکر از خانم دکتر من وخانمم نزدیک به دوسال نمیتونستیم نزدیکی کنیم ولی با راهنمایی ها و مشاوره ها وتمرین های که به ما تو 6 جلسه دادند خداروشکر مشکلمون حل شد خیلی خیلی از خانم دکتر تشکر میکنم خدا نگهدارتون باشه اخه من و خانمم خیلی هم دیگه رودوست داشتیم نمیدونستیم چکار کنیم

محمد [ 1393-05-09 ]
دوست دختر منم این مشکلو داره، ایشالا بعد از ازدواج میرسیم خدمتتون!

ترنم [ 1393-05-02 ]
سلام خانم دکتر خدا میدونه وقتی خیلی اتفاقی وارد سایت شما شدم چقدر خوشحال شدم از این که این مشکلی که چهار ساله درگیرشم و هیچوقت فکر نمی کردم کسی مثل من باشه درمان داره خوشحالم فقط خانم دکتر من راههم دور و برایم مقدور نیست مراجعه حضوری داشته باشم خواهش میکنم کمکم کنید.....

آرزوو [ 1393-03-24 ]
با سلام. حدود یکسال می شود که ازدواج کردم و مشکل واژینیسموس دارم. دنبال درمان بیماری ام بودم ولی هنوز به نتیجه ای نرسیدم. الان حدود 2 ماه می شه که بخاطر این مشکل و دخالت خانواده همسر، از همسرم جدا شدم .... ممنون می شم اطلاعاتی درباره درمان بیماری در اختیارمون بذارید.

راضیه [ 1393-02-31 ]
متشکرم عالی بود

ستاره [ 1393-02-30 ]
منم بعد از سه سال به خانم دکتر مراجعه کردم و دوره درمانم خداروشکر تموم شده ... خانم دکتر بسیاااااااااااار مهربون و دلسوز هستند. ،،، خدارو شامرم و ارزوی سلامتی و طول عمر براشون دارم ... خانوم دکتر مهربان دستاتو میبوسم

zahra [ 1393-02-28 ]
باسلام.بسیار عالی و سپاسگزارم.چند روزی هست همراه با عروسیم دچار این مشکل شدم اما نمیدونستم.یکی از دوستام همچین بیماری رو بهم گوشزد کرد.الان که خوندم متوجه شدم همینطورم.

اسنا [ 1393-01-25 ]
سلام بسیار خوشحال شدم وقتی این مطلب رو خوندم. من این مشکل رو چندساله که دارم.وخیلی اذیت شدیم.مخصوصا برای باردار شدن،باوجودی که هیچ وقت نزدیکی کامل صورت نگرفت خدا خواست وبچه دار شدیم. متاسفانه دکتر زنان اصلا برخورد خوبی با این بیماری ندارند وهر زمان من توضیح میدادم،مسخره میکردن ومیگفتن همچین چیری امکان پذیر نیست...بهمین دلایل من علی رغم میل باطنی مجبور به سزارین شدم ... بخاطر این تجربیات وترس از واکنش منفی متخصصین،هیچ وقت برای معاینه داخلی نرفتم حتی در زمانی که عفونت داشتم.

مهدیه [ 1393-01-24 ]
با سلام و خسته نباشید مطلب بسیار خوبی بود ممنونم . من نزدیک به سه ساله که ازدواج کردم و مشکل واژینیسموس را داشتم و خیلی اذیت می شدم که بعد فهمیدم دلیل آن در من ترش و شرم و خجالت بود اما خوشبختانه با صبر همسرم و محبتهایی که داشت کم کم این مشکل در من حل شد .می خواستم از خانم دکتر تشکر کنم و هم به دوستان بگم کسانی که این مشکل را دارند با فکر مثبت و تلاش روحی بیشتر می توانند به خودشون کمک کنند . با آرزوی سلامتی برای همه عزیزان

مریم [ 1393-01-18 ]
من دو ماهه ازدواج کردم و هنوز نتونستم این مشکل رو حل کنم. توی زندگی مشترک همه چیز داره خوب پیش میره جز این!!! برام به یک کابوس تبدیل شده

الناز [ 1392-12-08 ]
من سه سال از این مشکل رنج می بردم ولی با مراجعه به خانم دکتر مولایی با صبر و حوصله و اخلاق بسیار خوبشون مشکلم کاملا برطرف شد و حالا می خوام واسه بارداری اقدام کنم ازشون کمال تشکر دارم

نگین [ 1392-12-06 ]
سلام پارسال همین موقع درمانم را با شما شروع کردم و امسال پس از 6 سال باردار شدم بهترین آرزوها را برای شما پزشک متعهد و دلسوز دارم

ستاره [ 1392-12-03 ]
سلام خدمت خانم دکتر مهربان، خوشرو و باحوصله... منم مدت ۳سال این مشکل رو دارم.. ولی الان با وجود مسافت زیاد پیش خانم دکتر میرم ،،، واقعا عالیه و امیدوار شدم . دوستان ۳جلسه به اتمام درمانم مونده ... التماس دعاااا.

نرگس [ 1392-11-15 ]
سلام من مشهدم و حدود 4ساله این مشکل رو دارم- خواهشا یک دکتر تو این تخصص تو مشهد معرفی کنید-واقعا دارم دیوونه میشم از بس که فکر کردم -خواهشا

الهام [ 1392-11-01 ]
سلام واقعا از خانم دکتر تشکر و قدر دانی میکنم من 4 سال این مشکل را داشتم ولی به لطف ایشون الان مشکلم حل شده و باردارم تاکید دارم هر کس این بیماری را داره پیش خانم دکتر بره و اطمینان داشته باشه که مشکلش حل شدنیه

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
در جلسات سکس تراپی چه می سوالات پزشکیعملکرد جنسی زنان مبتلا بپیامهای کاربرانAbout Websiteسایتهای دیگرمشاوره تخصصی بهداشت باروپیج اینستا گراممطالب و مقالاترزرو نوبت آنلاین یوروهلثمطالب غیر پزشکیواژه نامه باروریمعرفی وب سایتبهداشت جنسیچه موقع به سکس تراپیست مربارداری و زایماننرم افزار اندرویدی سلامتببماریهای زنان و درمانوسایل و داروهای کمکی نعوتنظیم خانواده و پیشگیری پریاپیسم یا نعوظ طول کشیتوصیه های بهداشتی در بارآیا بیش فعالی جنسی یک اختخانواده و سلامتارگاسم خشک چیست؟دکتری تخصصی بهداشت باروربیوگرافیداروهای رایجدارویی برای انزال دیررس صفحه اصلی